Agenda

2017

Januari

10 - Terminsstart U-gruppen och F-gruppen

13 - Terminsstart TKD-Fitness

15 - Terminsstart Miniorgrupperna och Tävlingsgruppen

 

Februari

 

Mars

4-5 - Partille Challenge, tävling i Partille

 

April

8 - Stenungsund Open, tävling i Stenungsund

 

Maj

6 Master Class Eskilstuna, Seminarie med Master Logozar VII Dan  Anmälan!

7 - Talent Open, tävling i Göteborg

21 - Gradering miniorgrupperna (Eskilstuna) 

23 - Kl 18:00-19:30 Gradering Utvecklingsgruppen HT 2016 (Eskilstuna)   

23 - Kl 19:30-21:00 Gradering Fortsättningsgruppen HT 2016 (Eskilstuna)   

 

Augusti

12-13 - Instruktörskurs (Eskilstuna)

19 - Black Belt Academy IX i (Skövde)

29 - Terminsstart för U-gruppen och F-gruppen

 

September

1 - Terminstart för TKD-fitness

3 - Terminsstart för miniorgrupperna och tävlingsgruppen

17 - Samlings för svenska nationella instruktörsrådet

30 - Seminarium med Tomaz Barada (Jönköping)

 

Oktober

Självförsvarsläger (Preliminärt), (Eskilstuna)

 

November

18 - Svenska mästerskapet i Skövde

19 - Tävling: Swedish Grand Prix ITF (Skövde)

 

December

3 - Gradering miniorgrupperna 

5 - Gradering U-grp Anmälan

7 - Gradering F-grp Anmälan

8 - Årsmöte för Eskilstuna ITF Taekwon-Do Klubb (kallelse via mail)

10 - Terminsavslutning miniorgrupperna

15 - Terminsavslutning U-grp och F-grp

2018

Januari

9 - Terminsstart U-gruppen och F-gruppen

12 - Terminsstart TKD-Fitness

14 - Terminsstart Miniorgrupperna och Tävlingsgruppen

Februari

3 - Svenska TKD Ligan 1 (Tävling i Södetälje, 14 år och äldre)

4 - Svea Cup (Tävling i Södertälje, 8-13 år)

Mars

3 - Svenska TKD Ligan 2 (Tävling i Partille, 14 år och äldre)

4 - Partille Challenge (tävling 8-13 år)

April

 

Maj

1 - Gradering Utvecklingsgruppen, Kl 18:00-21:00 (Eskilstuna)   

3 - Gradering Fortsättningsgruppen, Kl 18:00-21:00 (Eskilstuna) 

6 - Gradering miniorgrupperna, Kl 09:30-12:15 (Eskilstuna)

19 - Svenska TKD Ligan 3 och SM (Tävling i Göteborg, 14 år och äldre)

20 - Talent Open (Tävling i Göteborg, 8-13 år)

 

Juni

 

Juli

 

Augusti

17-19 International Instructor Course (Skövde, 1 dan och högre)

September

 

Oktober

 

November

SM i lag (Ljungby)

December

 

 

NYHETER

3/2 STL (Södertälje)

4/2 Svea Cup (Södertälje)

 

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)