Eskilstuna ITF Taekwon-Do

A KOREAN ART OF SELF DEFENCE

Träningsläger 18-19 April

Lägrets inriktning är att slipa på tekniker inför kommande graderingar och vänder sig till alla grader i åldern 13 år äldre. Lägret kommer att ledas av flera tränare från region öst.

PLATS
 Eriksdalsskolan (Södermalm)

ANMÄLAN
 Klubbvis via e-mail till info@sodermalmtkd.se med följande info:
 - Klubb samt ledare 
 - Namn & grad på alla deltagare KOSTNAD & BETALNING
 Priset för lägret är 300kr. All betalning sker till pg 392187-1 (Södermalms TKD Klubb).
 Märk betalning med klubb+antal+FOOTFIST. Samma kostnad är för dig som deltar praktiskt eller bara som åskådare. SISTA

ANMÄLNINSGDAG


För att boka era platser vill vi ha er anmälan & betalning senast fredagen den 3 april.

LEDARE


Lägret kommer att ledas av följande personer: Arto Alahäivälä, 5 dan
 Markus Känngård, 5 dan
 Andreas Uppström, 4 dan
 Orlando Roudette, 2 dan
 Pontus Nelldal, 2 dan
 Isabelle Schander, 2 dan
 Mirja-Karin Pettai, 1 dan

BOENDE


För er som önskar övernatta i vår lokal på Östgötagatan 17 är detta möjligt, kontakta oss på tel. 073-8417046.

TIDTABELL LÖRDAG 18/4

Svartbälten 1-5 dan (sal 1)
 12:00-12:15 - Registrering
 12:15-14:00 - PASS 1
 14:00-15:30 - Lunch
 15:30-17:30 - PASS 2
 17:30-18:30 - Individuell konsultation (frivilligt) !

Färgbälten 5-1kup (sal 2)
 12:00-12:15 - Registrering
 12:15-14:00 - PASS 1
 14:00-15:30 - Lunch
 15:30-17:30 - PASS 2
 17:30-18:30 - Individuell konsultation (frivilligt) !

Färgbälten 10-6kup (sal 3)
 12:00-12:15 - Registrering
 12:15-14:00 - PASS 1
 14:00-15:30 - Lunch
 15:30-17:30 - PASS 2
 17:30-18:30 - Individuell konsultation (frivilligt) !

TIDTABELL SÖNDAG 19/4

Svartbälten 1-5 dan (sal 1)
 11:00-13:00 - PASS 3
 13:00-15:00 - Lunch
 15:00-17:00 - PASS 4 !

Färgbälten 5-1kup (sal 2)
 11:00-13:00 - PASS 3
 13:00-15:00 - Lunch
 15:00-17:00 - PASS 4 !

Färgbälten 10-6kup (sal 3)
 11:00-13:00 - PASS 3
 13:00-15:00 - Lunch
 15:00-17:00 - PASS 4

17 mar 2015

FaR Certifierad

    

Nyheter

Anmälan HT 2017

19/8 Blackbelt academy

29/8 Terminstart U/F-grp

3/9 Terminstart minior-grp

3/9 Terminstart Tävlings-grp

30/9 Seminarie (Jönköping)

18/11 SM ITF TKD (Skövde)

19/11 Sweden Grand Prix ITF

3/12 Gradering minior-grp

5/12 Gradering U-grp

7/12 Gradering F-grp

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)